Grzybica jamy ustnej – objawy i leczenieWiele osób przeżywa różne choroby jamy ustnej. Najczęstszą jest grzybica jamy ustnej. Jest to bolesna infekcja, którą wywołują drożdżaki. Ból towarzyszący chorobie bardzo często narasta, szczególnie w trakcie przyjmowania posiłków, czy podczas szczotkowania zębów.


Grzybica jamy ustnej – objawy i leczenie

Foto: medtube.pl


Objawy, jakie przedstawia grzybica jamy ustnej są charakterystyczne. Są to przede wszystkim białe plamy o czerwonych brzegach, które mają swą lokalizację na błonie śluzowej języka, dziąseł, a także na przełyku i policzkach. Wielokrotnie tym objawom towarzyszy krwawienie. Jak radzić sobie z takimi nieprzyjemnymi objawami? Otóż, by zapobiec rozprzestrzenianiu się tego schorzenia trzeba głównie więcej uwagi poświęcić odpowiedniej higienie jamy ustnej. Gdy grzybica jamy ustnej zaatakuje nasz organizm, to wówczas najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Warto wiedzieć, że by zapobiec nawrotom tej choroby, najlepiej jest stosować odpowiednio skomponowaną dietę, która eliminuje słodycze, pieczywo białe, a ponadto używki- szczególnie alkohol. Warto w codziennym menu umieścić naturalne jogurty, maślanki, czy kefiry. Warto zaznaczyć, iż palenie papierosów ma negatywny wpływ i może powodować, bądź nasilać objawy, jakie przedstawia grzybica jamy ustnej. Z tego też względu powinno się rzucić palenie. Na zakończenie trzeba wspomnieć o tym, że grzybica jamy ustnej może być eliminowana naturalnymi środkami, takimi jak na przykład olejek kokosowy, oregano, czy olejek cynamonowy. Jeżeli domowe specyfiki nie sprawdzają się, to wówczas naprawdę trzeba iść do lekarza.

1 Odpowiedzi do “Grzybica jamy ustnej – objawy i leczenie”

  1. wyborczy
    2012-08-08

    Niestety grzybica jamy ustnej jest bardzo poważną chorobą. Gdy zauważymy u siei jakieś jej objawy, to obowiązkowo należy pójść do stomatologa, bo ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia.


Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Porady na temat zdrowego odżywiania i dbania o aktywny fizycznie styl życia. Poznaj sprawdzone metody na oczyszczanie organizmu i ciesz się pełnią życia!